Regionalno takmičenje iz programiranja robota - osvojeno drugo mesto!

U subotu 2. aprila 2022. godine je održano Regionalno takmičenje u programiranju robota.

Takmičenje je održano u Mašinskoj školi u Pančevu u organizaciji Zajednice mašinskih škola Republike Srbije. Naša škola je i ove godine imala svoje predstavnike na ovom takmičenju. Učenici trećeg razreda, Nikoleta Mojsijević i Lazar Zubović su svoj rad na sekciji krunisali drugim mestom na ovom takmičenju i plasmanom na državno takmičenje.

Na takmičenju su pokazali veštine sklapanja stabilne i pokretljive konstrukcije na točkovima, poznavanje motora i načina upravljanja motorima, znanje iz programiranja i matematike, poznavanje senzora i funkcija za rad sa senzorima, shvatanje mehanike prilikom konstrukcije.

Pripreme za takmičenje održane su tokom časova sekcije Robotika, koju već godinama vode Marijana Bogdanović i Srđan Pavić.