Регионално такмичење из програмирања робота - освојено друго место!​

У суботу 2. априла 2022. године је одржано Регионално такмичење у програмирању робота.

Такмичење је одржано у Машинској школи у Панчеву у организацији Заједнице машинских школа Републике Србије. Наша школа је и ове године имала своје представнике на овом такмичењу. Ученици трећег разреда, Николета Мојсијевић и Лазар Зубовић су свој рад на секцији крунисали другим местом на овом такмичењу и пласманом на државно такмичење.

На такмичењу су показали вештине склапања стабилне и покретљиве конструкције на точковима, познавање мотора и начина управљања моторима, знање из програмирања и математике, познавање сензора и функција за рад са сензорима, схватање механике приликом конструкције.

Припреме за такмичење одржане су током часова секције Роботика, коју већ годинама воде Маријана Богдановићи Срђан Павић.