Извештај са окружног такмичења из енглеског језика MАРТ 2023.

Oкружно такмичење из енглеског језика за ученике четвртог разреда средњих школа на ком је учествовало 33 ученика, одржано је 4. 3. 2023. године у Средњој медицинској школи „Др Ружица Рип“, а организатор такмичења је Друштво за стране језике и књижевности Србије.

Средњу техничку школу из Сомбора представљало је седам ученика – Марко Фирањ, Дамјан Бранков, Јована Вукас и Немања Белик, из одељења 4-7 (предметни наставник Ана Калинић Важић) и Лазар Зубовић, Николета Мојсијевић oсвојила 4. место и добила похвалницу, учесник је био и Богдан Вукас из одељења 4-4 (предметни наставник Гордана Раич).

Са такмичења ученици су се вратили са чак пет диплома!
Ученик Марко Фирањ је добио диплому за освојено прво место,ученици Лазар Зубовић и Дамјан Бранков су заузели друго место,а ученици Јована Вукас и Немања Белик су освојили треће место.
Овим својим успехом Марко Фирањ, Лазар Зубовић и Дамјан Бранков остварили су пласман за републичко такмичење које ће бити одржано 26. марта 2023. године.

Честитамо нашим сјајним ученицима на изузетном успеху!
Захваљујемо домаћинима на доброј организацији.