Home Vesti
vesti

Одличан викенд за Средњу техничку школу

Прошлог викенда наши ученици Средње техничке школе су учествовали на такмичењима из  три области: машинство, роботика и саобраћај.  На овим такмичењима остварили су одличне резултате.

У петак 13.4.2018. у нашој школи је одржано XVI обласно такмичење ученика машинских школа Републике Србије Регион Север у два образовна профила: аутомеханичар и брава. Учествовали су ученици из 11 средњих школа. Такмичење је отворио директор Средње техничке школе Јанош Хорват у присуству градског секретара за образовање Горана Тодорића и председника Заједнице машинских школа Регион Север мр Милорада Илића. Укупно се такмичило 19 аутомеханичара и 15 бравара.

Најбољи у конкуренцији аутомеханичара је био Борис Билек из МШ Панчево, а у конкуренцији бравара прво место је припало Марку Јовановићу из СМШ Нови Сад.

Ученик наше школе Никола Војкић је освојио 3. место, док је Немања Љуштина био 6. у конкренцији аутомеханичара. Бравари Кристијан Острогонац и Немања Јакшић су освојили 3. и 4. место. На основу успеха, пласман на Републичко такмичење које ће бити одржано у Трстенику почетком маја остварили су Никола Војкић, Кристијан Острогонац и Немања Јакшић.

У екипној конкуренцији наша школа је освојила 2. место у конкуренцији аутомеханичара, што је уједно и успех ментора Марина Голуба и 3. место у конкуренцији бравара са ментором Бранком Маљковићем.

Такође у петак 13.4.2018. године  у Средњој машинској школи у Новом Саду одржано V регионално такмичење у Програмирању робота, регион Север. На такмичењу је учествовало 8 двочланих  екипа из четири школе из региона. Ученици наше школе Петар Бубало и Огњен Новаковић освојили су прво место и тиме се пласирали на Републичко такмичење, док су ученици Дејан Плавшић и Виктор Салај освојили четврто место. У екипној конкуренцији наша школа је освојила прво место. Ментори ученицима за ово такмичење били су Маријана Богдановић и Срђан Павић.

На XXV Републичком такмичењу саобраћајних школа одржаном у Пожаревцу од 13-15 априла, у конкуренцији 29 школа Средња техничка школа је заузела високо 4 место у екипном пласману.

Novi računari u računarskoj laboratoriji.

Srednja tehnička škola neprestano se razvija i unapređuje. Tokom zimskog raspusta nabavljeni su i instalirani najnoviji računari u računarsku laboratoriju u zgradi 2.

Po rečima nastavnika ovi računari zadovoljavaju i premašuju potrebe nastave, tako da će učenici biti motivisaniji za rad.

Računari su nabavljeni sredstvima koje je obezbedio Telekom Srbija.

Učenik Srednje tehničke škole četiri puta dobitnik nagrade za talente

Učenik generacije Srednje tehničke škole, Dejan Bogdanović, dobio je još jednu nagradu. U sredu 13. decembra 2017. u holu Pokrajinske vlade održano je svečano uručenje nagrada mladim talentima i njihovim mentorima koji su postigli vrhunske rezultate na republičkim i međunarodnim takmičenjima. Dejan i njegov mentor Goran Matijević nagrađeni su iz oblasti tehnike, jer su sa svojim projektom Pametna kuća osvojili prvo mesto ne Republičkom takmičenju iz Robotike i interfejs tehnologije Robo int invent i zlatnu medalju na Olimpijadi tehničkog stvaralaštva mladih jugoistočne Evrope.  Dejan je od Pokrajinskog sektretarijata za sport i omladinu dobio ovu nagradu četvrti put. Dejan je svake godine tokom pohađanja srednje škole osvojio bar jednu prvu nagradu na državnim takmičenjima.

Talenti

Obavezno osiguranje