Home Upis 2016/2017

Automehaničar

Šta radi:

Učenici ovog obrazovnog profila stiču teorijska i praktična znanja o radu i popravci motora i motornih vozila, sastavljanju i rastavljanju delova motornih vozila, merenju i kontrolisanju delova motornog vozila radi održavanja, ugradnji i održavanju delova na vozilima na motorni pogon, pravilnoj upotrebi alata i pribora,…
Praktična nastava se obavlja u školskim ili privatnimj radionicama, u prvom razredu jedan, a u drugom i trećem dva dana nedeljno.

Šta posle:

Nakon završetka školovanja učenici su u mogućnosti da potraže zaposlenje u nekom automehaničarskom servisu, preduzeću za održavanje vozila ili da otvore svoju radionicu i otpočnu privatan posao.
Ukoliko se odluče za nastavak školovanja svršeni srednjoškolci imaju mogućnost jednogodišnje specijalizacije, dokvalifikacije ili prekvalifikacije.

Voleo/la bi da upišem:

Upisaću obrazovni profil: