Home Upis 2016/2017

Mašinski tehničar za motorna vozila

Šta radi:

Ovo je obrazovni profil na kome učenici stiču teorijska i praktična znanja o motorima, motornim vozilima i njihovoj opremi, načinu funkcionisanja, pravilnoj eksploataciji, održavanju, kao io osnovnim elementima automatizacije.
U praktičnom delu koji se izvodi specijalizovanoj radionici, učenici će moći da rade i obučavaju se na najsevremenijem uređaju za autodijagnostiku na motornim vozilima.
U toku školovanja, učenicima se kao obavezan deo nastave omogućava obuka za vozača B kategorije.
Ovim zanimanjem učenici se obučavaju i prate savremene tokove u pogledu motora i motornih vozila i kao takvi imaju veliku mogućnost zapošljavanja i privatnog biznisa.

Šta posle:

-osposobljeni su za rad u preduzećima autosaobraćaja
-mogu da vode sopstveno preduzeće, odnosno servis
-mogu da se zaposle u autotransportnim preduzećima, servisima, u trgovačkim firmama, na eksploataciji i održavanju motornih vozila

Voleo/la bi da upišem:

Upisaću obrazovni profil: