Home Učenici Sekcije Tesla Fest 2016

Tesla Fest 2016

Od 12. do 15. oktobra učenici, članovi sekcije Robotika učestvovali su na 30 međunarodnom festivalu inovacija, znanja i stvaralaštva "Tesla Fest" u Novom Sadu. Tamo su prikazali svoj projekat Model kvadkoptera.

Eksponat  obuhvata mehaničku konstrukciju samostalne izrade sa motorima i elisama i softver koji upravlja letelicom. Mehanička konstrukcija je od aluminijumskih profila i limova na koje su postavljeni motori sa elisama, upravljačka elektronika i izvor napajanja.

Upravljanje je rađeno pomoću  arduino platforme i bežičnog  komunikacionog modula, sa dva usklađena softvera. Jedan upravlja radom motora, sakuplja podatke sa senzora i odgovoran je za stabilnost letelice, a drugi je zadužen za komunikaciju i prihvatanje komandi.

Prema odluci žirija njihov eksponat zaslužio je zlatnu medalju.

Kvadkopter su napravili učenici: Dejan Bogdanović, Lazar Momčilović, Dušan Radelić, Mirko Mijanović, Nebojša Enjev, Dušan Horvat, Aljoša Križan i Petar Varga. Sa  njima su radili nastavnici Marijana Bogdanović i Srđan Pavić.