Home Učenici Sekcije Sinergija 2016

Sinergija 2016

Na predlog udruženja Mejker iz Novog Sada,  Članovi i rukovodioci sekcije Robotika su pozvani da učestvuju na konferenciji Sinergija 16. Konferenciju organizuje Microsoft već duži niz godina. Ove godine  konferencija je i znaku Digitalne transformacije, a EDU Sinergija, na koju smo mi bili pozvani, ja bila posvećena strateškim i praktičnim aspektima njene primene u obrazovanju. Edu sinergija je organizovana u vidu jednodnevne konferencije na kojoj su prezentovani primeri digitalne transformacije obrazovanja i unapređivanje procesa u institucijama u Srbiji. Za učenike i profesore održana je i kreativna radionica na kojoj su učenici iz tri srednje škole pokazali šta i kako rade na skecijama. Deca, učesnici, došli su iz Gimnazije "J.J Zmaj" iz Novog Sada, iz Politehničke škole iz Beograda i naše škole. Osim kreativne radionice, učenici su imali priliku da se upoznaju sa Sway-om i OneNote-om. Predavanja su držali članovi ministarstava republike Srbije,  stručnjaci iz Microsofta, prosvetni radnici sa iskustvom u Digitalizaciji rada ili škola... Marijana Bogdanović je sa osnivačem udruženja Mejker, Zoranom Rončevićem održala predavanje sa temom Kreativne radionice na kojem je predstavljen rad sekcije za robotiku.

Većinu predavanja su odslušali i Srđan Pavić, Milorad Nedeljkov i Ljilja Davidov, a učenici koji su kreirali radionicu i pokazali šta se radi u našoj školi su: Dejan Bogdanović, Lazar Momčilović, Dušan Radelić, Mirko Mijanović, Nebojša Enjev, Dušan Horvat, Aljoša Križan i Petar Varga.