Home Učenici Sekcije 2. Olimpijada tehničkog stvaralaštva mladih Jugoistočne Evrope

2. Olimpijada tehničkog stvaralaštva mladih Jugoistočne Evrope

U Zrenjaninu je 28. avgusta 2014. održana 2. Olimpijada tehničkog stvaralaštva učenika osnovnih i srednjih škola. Olimpijada je bila namenjena mladima iz Jugoistočne Evrope. Nakon uspešnih kvalifikacija, na olipmijadu se plasirao Nikola Trivić učenik Srednje tehničke škole, koji je kao predstavnik sekcije iz robotike prikazao Robotsku šaku. Po odluci žirija osvojio je četvrto mesto, odnosno pohvalu. Zahvaljujući finansijskoj podršci Pokrajinskog sekretarijata za sport i omladinu, u Zrenjanin su putovali svi članovi sekcije (Miloš Stambolija, Dario Šarčević, Stefan Lančuški, Nitaj Ađanel i Zoran Popić) kao i mentori prof. Marijana Bogdanović i prof. Srđan Pavić. Na ovaj način su učenici u saradnji sa mentorima pokazali da se entuzijazam i kreativnost uz uporan rad isplati, a takođe su postavili ciljeve za narednu školsku godinu.