Home Obaveštenja Međunarodni festival školskog sporta

Međunarodni festival školskog sporta

“XXIII.  Vári  Szabó” kupKiškunhalaš - Mađarska

Međunarodni festival školskog sporta, pod nazivom VARI SABO KUP, održan je u mađarskom gradu Kiškunhalašu. Na poziv orgnizatora učenici Srednje tehničke škole iz Sombora učestvovali su sa 3 ekipe, u malom fudbalu za muškarce, malom fudbalu za devojke i košarci za muškarce.

Dodek Boris .- najbolji košarkaš                       Pobednička ekipa u košarci

„Tehničari“ su se i ovaj put predstavili u najboljem izdanju.Košarkaška ekipa je ubedljivo trijumfovala i u konkurenciji 5 ekipa zauzela je prvo mesto.Za najboljeg pojedinca u košarci proglašen je DODEK BORIS učenik trećeg razreda STŠ Sombor.

Konkurencija u malom fudbalu za muškarce bila je izuzetno jaka.Raspored utakmica bio je takav da je naša ekipa morala odigrati 4 utakmice uzastopno, po kišovitom vremenu i klizavom terenu u patikama.I pored toga „tehničari“ su osvojili 4 mesto u konkurenciji 9 ekipa.

Ženska fudbalska ekipa nije ponovila prošlogodišnji uspeh. Devojke su zauzele 6.mesto u konkurenciji 7 ekipa.

Posebno se zahvaljujemo Pokrajinskom sekretarijatu za sport i omladinu iz Novog Sada, DOO“Crveni signal“Sombor i Kompaniji Dunav Osiguranje a.d. Filijala Sombor, koji su svojim donacijama finansijki pomogli odlazak u Mađarsku.

Slike