Home Obaveštenja Одличан викенд за Средњу техничку школу

Одличан викенд за Средњу техничку школу

Прошлог викенда наши ученици Средње техничке школе су учествовали на такмичењима из  три области: машинство, роботика и саобраћај.  На овим такмичењима остварили су одличне резултате.

У петак 13.4.2018. у нашој школи је одржано XVI обласно такмичење ученика машинских школа Републике Србије Регион Север у два образовна профила: аутомеханичар и брава. Учествовали су ученици из 11 средњих школа. Такмичење је отворио директор Средње техничке школе Јанош Хорват у присуству градског секретара за образовање Горана Тодорића и председника Заједнице машинских школа Регион Север мр Милорада Илића. Укупно се такмичило 19 аутомеханичара и 15 бравара.

Најбољи у конкуренцији аутомеханичара је био Борис Билек из МШ Панчево, а у конкуренцији бравара прво место је припало Марку Јовановићу из СМШ Нови Сад.

Ученик наше школе Никола Војкић је освојио 3. место, док је Немања Љуштина био 6. у конкренцији аутомеханичара. Бравари Кристијан Острогонац и Немања Јакшић су освојили 3. и 4. место. На основу успеха, пласман на Републичко такмичење које ће бити одржано у Трстенику почетком маја остварили су Никола Војкић, Кристијан Острогонац и Немања Јакшић.

У екипној конкуренцији наша школа је освојила 2. место у конкуренцији аутомеханичара, што је уједно и успех ментора Марина Голуба и 3. место у конкуренцији бравара са ментором Бранком Маљковићем.

Такође у петак 13.4.2018. године  у Средњој машинској школи у Новом Саду одржано V регионално такмичење у Програмирању робота, регион Север. На такмичењу је учествовало 8 двочланих  екипа из четири школе из региона. Ученици наше школе Петар Бубало и Огњен Новаковић освојили су прво место и тиме се пласирали на Републичко такмичење, док су ученици Дејан Плавшић и Виктор Салај освојили четврто место. У екипној конкуренцији наша школа је освојила прво место. Ментори ученицима за ово такмичење били су Маријана Богдановић и Срђан Павић.

На XXV Републичком такмичењу саобраћајних школа одржаном у Пожаревцу од 13-15 априла, у конкуренцији 29 школа Средња техничка школа је заузела високо 4 место у екипном пласману.