Home Obaveštenja Avramova nagrada 2016

Avramova nagrada 2016

Radojka Bijelicki, vaspitačica u Predškolskoj ustanovi „Vera Gucunja“ i Marijana Bogdanović, profesorka u Srednjoj tehničkoj školi Sombor, dobitnice su ovogodišnje prestižne Avramove nagrade, koja se po drugi put dodeljuje najzaslužnijim prosvetnim radnicima u Gradu Somboru.

Gradonačelnica Sombora Dušanka Golubović pre nego što je uručila priznanja dobitnicima, izjavila je osim ostalog, da je svrha prosvetnog rada plemenita, a ulaganja u potencijale obrazovanja, daju visoke rezultate koji budu upečatljivi i za deset, dvadeset godina čime se izražava trajnost obrazovno-vaspitnog rada... – Možemo da se pohvalimo investiranjem u jednu ozbiljnu stvar, koja izdvaja prosvetne radnike od ostalih – rekla je Dušanka Golubović. – Takođe se ponosimo nastavkom tradicije somborskog prosvetarstva,a jednako i saradnjom između ovdašnjeg školstva i Gradske i Školske uprave. Podvukla je Golubović, u prisustvu takođe čelnika lokalne samouprave, predsednika Skupštine Grada Sombora dr Zorana Parčetića, Atile Pribile, Nemanje Sarača, načelnika Školske uprave Borislava Staničkova, brojnih predstavnika somborskih srednjih i osnovnih škola...