Home Obaveštenja Obrenovac 2015

Obrenovac 2015

U petak 27.11.2015. godine učenici naše škole su bili na stručnoj ekskurziji. U okviru ekskurzije posećena je Termoelektrana Nikola Tesla A u Obrenovcu, koja je najveća elektrana u Srbiji.

Tokom posete učenici su prvo upoznati sa bezbednosnim protokolima, nakon čega im je ukratko objašnjen sam rad elektrane uz tehničke detalje. Nakon odgledanog promocionog filma, naši domaćini su nas poveli kroz sam pogon elektrane.

Učenici su imali priliku da vide generatore i parne turbine, ali najzanimljivije je bilo predavanje u kontrolnim sobama koje su potpuno kompjuterizovane. Takođe, učenici su imali priliku da vide i sistem dopremanja i skladištenja uglja do samog ulaska u kotao.

Na stručnoj ekskurziji su bili učenici IV-5 Elektrotehničar energetike, IV-6 Tehničar mehatronika i III-12 Elektromonter mreža i postrojenja.