Home Obaveštenja Školska slava 2016

Školska slava 2016

PROSLAVA DANA ŠKOLE

SAVINDAN,  27. 1. 2016.

Priredba povodom Savindana i Dana škole započela je himnom Svetom Savi, koju je izveo Hor srpske pravoslavne crkve „Sveti car Konstantin i carica Jelena“.

Otac Srđan Nešić osvetio je slavski kolač i čestitao slavu.

Predstavu o životu Svetog Save i značaju svetosavlja za današnje učenike i nastavnike  napisala je i režirala  bibliotekarka Ana Šil Đapić,  a izveli su je:

učenici 1-1 odeljenja: Marija Latas, Nikolina Jovanović, Aleksa Veljković, Vanja Šuput, Anja Podskoč, Veljko Rapaić, Jovana Trivunović, Sandi Fodor; učenici 2-3 odeljenja: Samanta Bogdanović, Kristina Bodrik, Željana Mudrić, Aleksandra Trkulja, Jelena Rakić; i učenici 4-1 odeljenja: Aleksa Knežević i Lazar Lazarević.

Na srpskom i ruskom jeziku recitovali su Boris Berber i David Sekač, učenici 3-9 odeljenja.

U muzičkom delu priredbe učestvovali su: Aleksandar Cvejić (4-1), David Patarić (4-9) i Marko Gvojić (4-9).

Direktor škole čestita dobitnicima nagrada na školskom literarnom i likovnom konkursu, povodom Dana škole – Svetog Save.

Literarni konkurs: 1. mesto – Tijana Peruničić (4-3)

2. mesto – Vladan Vukobratović (4-5)

3. mesto – Željana Mudrić (2-3)

Likovni konkurs: 1. mesto – Marija Simeunović (4-1)

2. mesto – Aleksandra Stanojević (1-2)

3. mesto – Milica Maričić (2-9)

Naši najmlađi penzioneri, Branislav Terzić i Dušan Mudrić, primaju čestitke i poklon od direktora škole.