Home Obaveštenja Biram znanje biram zanimanje

Biram znanje biram zanimanje

Udruženje nastavnika Sombor je ove godine organizovalo Prvi gradski festival nauke, koji je imao temu Biram znanje biram zanimanje. Učenici naše škole su, podeljeni u tri tima, predstavili tri zanimanja: mašinski tehničar za kompjutersko konstruisanje, elektrotehničar računara i tehničar mehatronike. Prvi tim prikazao je modeliranje u programu ProEng na dva načina, putem kratkog filma koji po principu korak po korak prikazuje način izrade modela i simulaciju i putem interaktivne izrade modela po želji posetilaca. Drugi tim prikazao je robotsku šaku sa detaljima upravljanja i mogućnostima upotrebe. Treći tim prezentovao je mogućnosti LEGO robota, uz objašnjenje mahanike kretanja, hvatanja, izbacivanja predmeta, senzoristike i programskog alata, uz interaktivno programiranje na štandu po želji posetilaca.

Osim naših učenika, na festivalu su bili prisutni i učenici Srednje medicinske škole, srednje škole "Sveti Sava", Srednje poljoprivredno prehrambene škole i Gimnazije "Veljko Petrović", te Studenti pedagoškog fakulteta i učenici osnovnih škola "Ivo Lola Ribar", "Nikola Vukićević" i "Avram Mrazović". Prema nezvaničnim podacima, festival je posetilo preko 400 posetilaca.

Naši učenici su, prema izboru žirija i posetilaca, osvojili treće mesto. Kao nagradu škola je dobila 4 godišta časopisa Nacionalna geografija.

Učenici koji su predstavljali školu su: Miloš Bajin, Marija Simeunović, Aleksandar Cvejić, Nikola Butigan, Mirko Mijanović, Dušan Horvat, Dejan Bogdanović, Lazar Momčilović, Petar Varga, Aljoša Križan, Nebojša Enjev i Dušan Radelić.

Biram znanje biram zanimanje

tehnicka.gif