Home Obaveštenja POZIV UČENICIMA ZAINTERESOVANIM ZA NAUKU I STVARALAŠTVO MLADIH

AERO KLUB "SOMBOR"                                   SREDNJA TEHNIČKA ŠKOLA
Venac Vojvode Ž.Mišića br.14 Sombor
25.000 SOMBOR
Tel/Fax 026/424-190; 063/1705231                 GIMNAZIJA "VELJKO PETROVIĆ"
E.-mail: Ova adresa el.pošte zaštićena je od spam napada, treba omogućiti JavaSkript da biste je videli Sombor
Del br.: 25/14
Dana : 22.09.2014.

POZIV UČENICIMA ZAINTERESOVANIM ZA NAUKU I STVARALAŠTVO MLADIH

Poštovani učenici,
naš klub je obezbedio sredstva za realizaciju projekta pod nazivom ,,Promocija nauke i stvaralaštva mladih,, u okviru konkursa LAP za mlade 2014. koju je raspisao gradonačelnik Sombora. U okviru ovog projekta pozivamo sve zainteresovane mlade ljude od 15 do 30 godina, a naročito učenike Srednje tehničke škole i gimnazije ,,Veljko Petrović,, iz Sombora da nam se pridruže.
U realizaciji prijekta učestvuju Andrija Šil prof. u penziji, Rade Raonić, Marijana Bogdanović i Srđan Pavić profesori Srednje tehničke škole, Ferenc Bači sportski instruktor modelarstva, Nikola Đorđević modelar i Zoran Topić modelar.

Program i aktivnosti radionice :
1. Prikaz principa rada, leta i upravljanja bespilotnom letilicom heksakopterom. Demon-strator je Zoran Topić el.ing. konstruktor i graditelj letelice. Datum realizacije ove aktiv-nosti je : subota 11.10.2014. sa početkom u 10:00 časova
2. Demonstracija principa rada robotske šake, rad učenika tehničke škole. Voditelji ove aktivnosti su Marijana Bogdanović dipl.el.ing i Srđan Pavić dipl.el.ing. Datum realizacije ove aktivnosti je : subota 18.10.2014. sa početkom u 10:00 časova
3. Radionica za izradu raketnog modela. Voditelji ove aktivnosti su: Rade Raonić prof., Ferenc Bači sportski instruktor modelarstva i Nikola Đorđević takmičar u modelarstvu. Datum realizacije ove aktivnosti je : subota 25.10. 2014. i subota 01.11.2014. sa počet-kom u 10:00 časova.
Menadžer i koordinator ovog projekta je Andrija Šil prof. i instruktor sportskog letenja.

Napomena :
Sve tri aktivnosti realizovat će se u Srednjoj tehničkoj školi u Somboru Trg Cara Lazara br.4 (zgrada br.1 pored crkve ) u kabinetu mehanike br.21 na prvom spratu.

Predsednik Aerokluba
Šil Andrija prof.